GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 8849374
*
nr 884 9374
Ytterfoder
majolika. , diameter: 19
Kondition: nagg
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 20:17:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 19:08:38
1
100 kr
25/3 20:53:40
2
150 kr
25/3 21:46:17
3
200 kr
28/3 18:20:46
4
350 kr
30/3 14:02:19
5
350 kr
30/3 14:03:15
5
400 kr
31/3 20:10:00
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik majolika ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
4034 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:30
*
Ytterfoder
Kondition: nagg
nr 884 9374
Ytterfoder
majolika. , diameter: 19
Kondition: nagg
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 19:08:38 | 1 | 100 kr |
25/3 20:53:40 | 2 | 150 kr |
25/3 21:46:17 | 3 | 200 kr |
28/3 18:20:46 | 4 | 350 kr |
30/3 14:02:19 | 5 | 350 kr |
30/3 14:03:15 | 5 | 400 kr |
31/3 20:10:00 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik majolika ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
4034 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:30